Wstępniak, czyli Q&A Ukochajsiebie.pl

Drogi czytelniku, pierwszy tekst, którym chcę przywitać Cię na łamach Ukochajsiebie.pl jest mini-wywiad w formie Q&A, poprzez który przybliżam ideę portalu. Mam nadzieję, że strona i treści na niej zamieszczane będą z Tobą rezonować. Zwłaszcza, że nic nie dzieje się bez przyczyny i z jakiegoś powodu znalazłeś się na tej stronie. Nieważne, czy kierowała Tobą czysta ciekawość, tytuł strony, czy własna chęć zmian lub poszukiwania drogi do miłości. Najważniejsze, abyś wyciągnął z Ukochajsiebie.pl wszystko to, co potrzebne będzie dla Twojego rozwoju i ukochania samego siebie. I za to trzymam kciuki. 

Anna Jakubczak


1. Co było inspiracją do powstania Ukochajsiebie.pl?

Jak można przeczytać w zakładce O mnie moja własna transformacja, która zaczęła się w marcu ubiegłego roku, i która trwa nieustannie do dziś. Swój wkład miało też zagłębianie się w sobie, dzięki sprzyjającym temu warunkom powtarzających się lockdownów. Dzięki, którym nie tylko zaczęłam stawiać sobie nowe cele, medytować, poszukiwać nowych dróg, ale również i zadawać sobie pytanie, które poszerzały z czasem moją świadomość. Ukochajsiebie.pl jest też odpowiedzią na coraz większe społeczne “budzenie się” do wyższej świadomości i głębokich życiowych zmian. To również odkrywanie siebie i własnej prawdy, wchodzenie na wysokie wibracje, a szczególnie poszukiwanie drogi do miłości, która zaczyna się przecież od nas. A każdy z nas jest na swoim etapie odczuwania lub poszukiwania miłości.

2. Dlaczego akurat Ukochaj siebie.pl?

Ponieważ w codziennym pędzie brakuje nam poza miłością czy bliskością drugiego człowieka, szczególnie miłości i takiego “ukochania” samych siebie. Powiedzenia sobie czegoś miłego, docenienia, uśmiechnięcia się samemu do siebie. Częściej skupimy się na tym, co negatywne, czego nam brakuje, co poszło nam źle, niż wzbudzenia w sobie uczucia wdzięczności, zadowolenia i przytulenia samego siebie. Stąd właśnie rodzą się później negatywne myśli, utrzymują się złe “programy”, którymi kierujemy się w życiu i…leci cała lawina emocjonalna, z którą później nie umiemy sobie poradzić, a co właśnie woła o “ukochanie”. 

3. Co czytelnicy będą mogli znaleźć na portalu?

Ukochajsiebie.pl to portal poświęcony psychologii, uzdrawianiu, relacjom międzyludzkim i intymności. Pojawiać się będą również teksty związane z literaturą, kartami anielskimi czy lifestylem. Poza autorskimi tekstami, publikowane będą również gościnne wpisy specjalistów oraz wywiady. Nie zabraknie na nim również historii wziętych z codzienności każdego z nas. Bo wszyscy, każdego dnia odnajdujemy swoje oblicza miłości w otaczającym nas świecie. Szczególnie teraz miłość jest potrzebna, kiedy w pandemicznym zawirowaniu odsuwamy się od siebie nie tylko na odległość 2m, ale i mentalnie na szerokość znacznie dłuższą niż jakikolwiek pomiar.  Dlatego takich miejsc, zwłaszcza teraz potrzeba jak najwięcej. 

4. Do kogo kierowana jest strona?

Do każdego z kim rezonować będzie treść zamieszczanych artykułów. Na pewno do osób, które nie zamykają swoich horyzontów myślowych, są chętni na dyskusje, zmiany, poszerzanie wiedzy i transformacje. Zakres tematyczny jest rozłożony tak, aby trafiał do osób, w każdym wieku. Ukochajsiebie.pl kierowany jest, zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Osób, które dopiero zaczynają zmieniać siebie, jak i tych, które już są na tej drodze. Kochających siebie, jak i tych, którzy dopiero są na starcie. Przyświecać stronie będzie poza rzetelnością przygotowywanej treści również pozytywna energia i chęć dzielenia się nią z innymi. 

5. Jak będzie wyglądała cykliczność publikowanych treści na stronie?

To oczywiste, że dobrej jakości treść wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania. Będę starała się, aby na Ukochajsiebie.pl artykuły pojawiały się na start raz do dwóch razy w tygodniu, wraz z rozwojem portalu mam nadzieję, że tych treści będzie więcej. Portal poza stroną główną istnieje też w social mediach, czytelnicy będą mogli na bieżąco śledzić działania portalu na Facebooku czy Instagramie. W planach jest również kanał na YouTube, jednak to dalsza przyszłość. Moim celem obecnie jest dostarczanie czytelnikom minimum 8 rzetelnych i interesujących artykułów miesięcznie. 

6.Jak można nawiązać współpracę z Ukochajsiebie.pl?

Jestem otwarta na każdą współpracę i nietuzinkowe pomysły. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do redakcji portalu – zapraszam. Ktoś inny, chciałby, aby jego książka lub historia z życia ukazała się na stronie – zapraszam. Jeszcze ktoś inny ma pomysł na organizację wydarzenia lub inną formę współpracy – zapraszam. Niezależnie, czy jest to osoba fizyczna czy instytucja – zapraszam. Jak nawiązać współpracę ze mną? To proste. Wystarczy wejść w zakładkę Współpraca lub Kontakt, aby zobaczyć czym się zajmuje i sprawdzić, czy to rezonuje, następnie wysłać  swoją propozycje na adres: ukochajsiebie@gmail.com. Odpowiem, na każde zgłoszenie, niezależnie, czy wyrażę chęć współpracy czy nie. 

7. I na koniec słowo do czytelnika. 

Wiadomo, że droga do transformacji siebie jest często kręta i wyboista, dlatego pozwalajcie sobie na pomyłki i upadanie, zdzieranie kolan. I doceniajcie, każdy upadek i ból, bo to właśnie one pozwolą Wam wygrać w tej transformacji. I nigdy, przenigdy się nie poddawajcie. Wasz trud zawsze wyda najlepsze dla Was owoce. Powodzenia i pamiętajcie, że zawsze warto. 

Anna Jakubczak

O Anna Jakubczak

Anna Jakubczak (pseud. lit. Maria Ivanova) – poetka, prozatorka, publicystka, animatorka kultury, założyciel portali E-Tuszem.pl oraz Ukochajsiebie.pl. Organizatorka spotkań autorskich oraz performance’ów artystycznych m.in. w Książnicy Pomorskiej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ukończyła studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Szczecińskim, broniąc pracę dyplomową pt. Kreowanie wizerunku medialnego na przykładzie działalności Kabaretu OT.TO.