Wstępniak, czyli Q&A Ukochajsiebie.pl

Drogi czytelniku, pierwszy tekst, którym chcę przywitać Cię na łamach Ukochajsiebie.pl jest mini-wywiad w formie Q&A, poprzez który przybliżam ideę portalu. Mam nadzieję, że strona i treści na niej zamieszczane będą z Tobą rezonować. Zwłaszcza, że nic nie dzieje się bez przyczyny i z jakiegoś powodu znalazłeś się na tej stronie. Nieważne, czy kierowała Tobą czysta ciekawość, tytuł strony, czy własna chęć zmian lub poszukiwania drogi do miłości. Najważniejsze, abyś wyciągnął z Ukochajsiebie.pl wszystko to, co potrzebne będzie dla Twojego rozwoju i ukochania samego siebie. I za to trzymam kciuki. 

Anna Jakubczak


1. Co było inspiracją do powstania Ukochajsiebie.pl?

Jak można przeczytać w zakładce O mnie moja własna transformacja, która zaczęła się w marcu ubiegłego roku, i która trwa nieustannie do dziś. Swój wkład miało też zagłębianie się w sobie, dzięki sprzyjającym temu warunkom powtarzających się lockdownów. Dzięki, którym nie tylko zaczęłam stawiać sobie nowe cele, medytować, poszukiwać nowych dróg, ale również i zadawać sobie pytanie, które poszerzały z czasem moją świadomość. Ukochajsiebie.pl jest też odpowiedzią na coraz większe społeczne “budzenie się” do wyższej świadomości i głębokich życiowych zmian. To również odkrywanie siebie i własnej prawdy, wchodzenie na wysokie wibracje, a szczególnie poszukiwanie drogi do miłości, która zaczyna się przecież od nas. A każdy z nas jest na swoim etapie odczuwania lub poszukiwania miłości.

2. Dlaczego akurat Ukochaj siebie.pl?

Ponieważ w codziennym pędzie brakuje nam poza miłością czy bliskością drugiego człowieka, szczególnie miłości i takiego “ukochania” samych siebie. Powiedzenia sobie czegoś miłego, docenienia, uśmiechnięcia się samemu do siebie. Częściej skupimy się na tym, co negatywne, czego nam brakuje, co poszło nam źle, niż wzbudzenia w sobie uczucia wdzięczności, zadowolenia i przytulenia samego siebie. Stąd właśnie rodzą się później negatywne myśli, utrzymują się złe “programy”, którymi kierujemy się w życiu i…leci cała lawina emocjonalna, z którą później nie umiemy sobie poradzić, a co właśnie woła o “ukochanie”. 

3. Co czytelnicy będą mogli znaleźć na portalu?

Ukochajsiebie.pl to portal poświęcony psychologii, uzdrawianiu, relacjom międzyludzkim i intymności. Pojawiać się będą również teksty związane z literaturą, kartami anielskimi czy lifestylem. Poza autorskimi tekstami, publikowane będą również gościnne wpisy specjalistów oraz wywiady. Nie zabraknie na nim również historii wziętych z codzienności każdego z nas. Bo wszyscy, każdego dnia odnajdujemy swoje oblicza miłości w otaczającym nas świecie. Szczególnie teraz miłość jest potrzebna, kiedy w pandemicznym zawirowaniu odsuwamy się od siebie nie tylko na odległość 2m, ale i mentalnie na szerokość znacznie dłuższą niż jakikolwiek pomiar.  Dlatego takich miejsc, zwłaszcza teraz potrzeba jak najwięcej. 

4. Do kogo kierowana jest strona?

Do każdego z kim rezonować będzie treść zamieszczanych artykułów. Na pewno do osób, które nie zamykają swoich horyzontów myślowych, są chętni na dyskusje, zmiany, poszerzanie wiedzy i transformacje. Zakres tematyczny jest rozłożony tak, aby trafiał do osób, w każdym wieku. Ukochajsiebie.pl kierowany jest, zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Osób, które dopiero zaczynają zmieniać siebie, jak i tych, które już są na tej drodze. Kochających siebie, jak i tych, którzy dopiero są na starcie. Przyświecać stronie będzie poza rzetelnością przygotowywanej treści również pozytywna energia i chęć dzielenia się nią z innymi. 

5. Jak będzie wyglądała cykliczność publikowanych treści na stronie?

To oczywiste, że dobrej jakości treść wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania. Będę starała się, aby na Ukochajsiebie.pl artykuły pojawiały się na start raz do dwóch razy w tygodniu, wraz z rozwojem portalu mam nadzieję, że tych treści będzie więcej. Portal poza stroną główną istnieje też w social mediach, czytelnicy będą mogli na bieżąco śledzić działania portalu na Facebooku czy Instagramie. W planach jest również kanał na YouTube, jednak to dalsza przyszłość. Moim celem obecnie jest dostarczanie czytelnikom minimum 8 rzetelnych i interesujących artykułów miesięcznie. 

6.Jak można nawiązać współpracę z Ukochajsiebie.pl?

Jestem otwarta na każdą współpracę i nietuzinkowe pomysły. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do redakcji portalu – zapraszam. Ktoś inny, chciałby, aby jego książka lub historia z życia ukazała się na stronie – zapraszam. Jeszcze ktoś inny ma pomysł na organizację wydarzenia lub inną formę współpracy – zapraszam. Niezależnie, czy jest to osoba fizyczna czy instytucja – zapraszam. Jak nawiązać współpracę ze mną? To proste. Wystarczy wejść w zakładkę Współpraca lub Kontakt, aby zobaczyć czym się zajmuje i sprawdzić, czy to rezonuje, następnie wysłać  swoją propozycje na adres: ukochajsiebie@gmail.com. Odpowiem, na każde zgłoszenie, niezależnie, czy wyrażę chęć współpracy czy nie. 

7. I na koniec słowo do czytelnika. 

Wiadomo, że droga do transformacji siebie jest często kręta i wyboista, dlatego pozwalajcie sobie na pomyłki i upadanie, zdzieranie kolan. I doceniajcie, każdy upadek i ból, bo to właśnie one pozwolą Wam wygrać w tej transformacji. I nigdy, przenigdy się nie poddawajcie. Wasz trud zawsze wyda najlepsze dla Was owoce. Powodzenia i pamiętajcie, że zawsze warto. 

Anna Jakubczak

Author

ukochajsiebie@gmail.com
Anna Jakubczak (pseud. lit. Maria Ivanova) – poetka, prozatorka, publicystka, animatorka kultury, założyciel portali E-Tuszem.pl oraz Ukochajsiebie.pl. Organizatorka spotkań autorskich oraz performance’ów artystycznych m.in. w Książnicy Pomorskiej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ukończyła studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Szczecińskim, broniąc pracę dyplomową pt. Kreowanie wizerunku medialnego na przykładzie działalności Kabaretu OT.TO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *