O mnie

Praca nad własną transformacją, która zaczęła się w marcu ubiegłego roku oraz sprzyjające zagłębianiu się w sobie warunki powtarzających się lockdownów zainspirowały mnie do założenia portalu Ukochajsiebie.pl. Jest on odpowiedzią na coraz większe społeczne “budzenie się” do świadomości i głębokich życiowych zmian. To również odkrywanie siebie i własnej prawdy, wchodzenie na wysokie wibracje, a szczególnie poszukiwanie drogi do miłości, która zaczyna się przecież od nas. 

Ukochajsiebie.pl to portal poświęcony psychologii, uzdrawianiu, relacjom międzyludzkim i intymności. Nie zabraknie na nim również historii wziętych z codzienności każdego z nas. Bo wszyscy, każdego dnia odnajdujemy swoje oblicza miłości w otaczającym nas świecie. Szczególnie teraz miłość jest potrzebna, kiedy w pandemicznym zawirowaniu odsuwamy się od siebie nie tylko na odległość 2m, ale i mentalnie na szerokość znacznie dłuższą niż jakikolwiek pomiar.  Dlatego takich miejsc, zwłaszcza teraz potrzeba jak najwięcej.


Bardziej oficjalnie:

Anna Jakubczak (pseud. lit. Maria Ivanova) – poetka, prozatorka, animatorka kultury, założycielka Ukochajsiebie.pl oraz wirtuozkaslowa.pl, redaktorka portali siedemosmych.pl oraz kobietyalfa.pl. Organizatorka spotkań autorskich oraz performance’ów artystycznych m.in. w Książnicy Pomorskiej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Członkini Klubu Toastmasters Szczecin. 

Ukończyła studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Szczecińskim, broniąc pracę dyplomową pt. Kreowanie wizerunku medialnego na przykładzie działalności Kabaretu OT.TO. Obecnie studentka studiów podyplomowych na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku psychologia zdrowia i rozwoju.

Od 2016 roku kandydatka do Związku Literatów Polskich. W latach 2017-2018 prowadząca audycję Let’s Rock! w Akademickim Radiu Pomorze. Reporterka TVP 3 Szczecin, Głosu Szczecińskiego oraz Kuriera Szczecińskiego w latach 2015-2017. W latach 2015-2020 redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont.

Współpracuje z Klubokawiarnią Sorrento, Inku Szczecińskim Inkubatorem Kultury, Centrum Kultury w Żyrardowie, Resursą oraz z wieloma wydawnictwami, portalami, organizacjami ogólnopolskimi i zagranicznymi.

Swoją twórczość publikowała w ponad czterdziestu antologiach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez trzy lata była stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press pod kierownictwem Williama St. Petersa.

Wyróżniona w II i III Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę za wiersze Przypinka oraz Kaprysik. Zauważona w IV edycji w/w konkursu za zbiór wierszy Citylight, Światłowód oraz Planetarium. Autorka zbioru poetyckiego Ars Poetica (Londyn, 2013).

W przygotowaniu powieść Wiatr nadziei, tom bajek dla dzieci Wiewiórze historie ze starego modrzewia oraz zbiór opowiadań Wrota do podświadomości. W 2020r we współpracy z Marleną Rytel i Wydawnictwem Acomitam wydała drugi zbiór poezji pt. Rozmowy nocą (Marki, 2020r.), którego premier odbyła się 17 września w Resursie w Żyrardowie wspierana przez tamtejsze media.

Prywatnie miłośniczka literatury rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Michaiła Bułhakowa, Puszkina czy choćby Lwa Tołstoja. W swoich poetyckich poszukiwaniach inspiruje się Agnieszką Osiecką oraz Julią Poświatowską.

W życiu i w sferze duchowej niczym kot chodzi swoimi drogami.